Patent na kratkę wentylacyjną ZPUE

Patent na kratkę wentylacyjną ZPUE. Polepszamy warunki pracy urządzeń wewnątrz stacji transformatorowych dzięki nowym kratkom wentylacyjnym.

Polepszamy warunki pracy urządzeń wewnątrz stacji transformatorowych dzięki nowym kratkom wentylacyjnym.

Powietrze przenika do wnętrza stacji i z powrotem dwa razy szybciej. Teraz zamiast czterech żaluzji w stacji możemy zamontować tylko dwie
Powietrze przenika do wnętrza stacji i z powrotem dwa razy szybciej. Teraz zamiast czterech żaluzji w stacji możemy zamontować tylko dwie.

Urząd Patentowy potwierdził 5 grudnia 2017 nasze zgłoszenie i przyjął wniosek o udzielenie patentu na kratkę wentylacyjną do obudowy urządzeń elektroenergetycznych - udoskonaliliśmy profil naszych kratek wentylacyjnych stosowanych w stacjach transformatorowych. Teraz wymiana powietrza w stacji odbywa się dwa razy szybciej, co potwierdziły specjalistyczne badania w warszawskim Instytucie Energetyki.

Odpowiedź na potrzeby klientów.

- Projektując stacje transformatorowe zauważyliśmy, że klienci, zwłaszcza ci z rynku zachodniej Europy unikają wentylacji mechanicznej. Stąd wziął się pomysł skonstruowania nowych żaluzji, takich, które zapewnią lepszy przepływu powietrza wewnątrz stacji przy zachowaniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i stopnia ochrony urządzeń – mówi Robert Żmuda, koordynator projektu.

Przy współpracy Działu Badawczego-Rozwojowego zaprojektowano i wykonano nowy wzór żaluzji. Następnie przetestowano efektywność przepływu powietrza. Rezultat był znakomity, a projekt okazał się strzałem w dziesiątkę - nowe rozwiązanie doskonale spełniło oczekiwania pomysłodawców i rynku. Obecnie w wielu przypadkach udaje się dzięki niemu zrezygnować z wentylacji wymuszonej (montowania wentylatorów) zmniejszając tym samym awaryjność i optymalizując koszty wytworzenia.

- Stawiamy na wentylację grawitacyjną, dajemy mniej żaluzji, skracamy czas realizacji, tniemy tym samym koszty wytworzenia stacji – podkreśla jeden z inżynierów.

W ofercie ZPUE znajduje się cały typoszereg żaluzji: od IP23D (wymagany minimalny stopień ochrony określony w normie) po IP43 (często wymagany przez klientów). Na życzenie klienta zapewniamy wyższy stopień ochrony.

 


Nasza strona korzysta z plików cookie. Korzystając z niej zgadzasz się na ich stosowanie oraz na przetwarzanie danych. Dodatkowe informacje