Są efekty współpracy ZPUE ze studentami

W ramach programu „Student z energią, inżynier z przyszlością” nawiązaliśmy owocną współpracę z Kamilem Prokopem, ambitnym studentem elektrotechniki na AGH i prawa na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Kamil pracuje dla nas nad rozwiązaniami w obszarze EPC i serwisu. Jego nowatorski projekt ma rozwinąć usługi serwisowe i wesprzeć klientów przemysłowych ZPUE. Oferta monitoringu sieci elektrycznej, nad którą pracuje Kamil wpisuje się w obecne trendy i potrzeby przemysłu, który przechodzi swoją czwartą rewolucję w zakresie kontroli i bezpieczeństwa procesów.

- W ZPUE zdobywam cenne doświadczenia, mam dostęp do wysoce zaawansowanej technologii, specjalistycznego oprogramowania, wiedzy praktyków. To otwiera bardzo duże możliwości i bardzo mnie cieszy – mówi Kamil.

System monitoringu sieci to dodatkowa opcja dla klientów, która pozwoli na zwiększenie kontroli i bezpieczeństwa zautomatyzowanych procesów produkcyjnych. Ponadto taki system to świetne narzędzie do badania rynku. Analiza wyników i wykorzystanie technologii Big Data pokaże, jakie zapotrzebowanie energetyczne generują konkretne sektory przemysłu, a co za tym idzie udoskonali ofertę ZPUE.

- Takie rozwiązanie to duży komfort dla klientów ZPUE. Instalacja systemu pozwoli na bieżącą analizę stanu pracy urządzeń i pełną kontrolę nad prawidłowym przebiegiem produkcji prowadzoną przez pracowników ZPUE - mówi Kamil Prokop.

Pomoc w gospodarce energetycznej zakładu

System monitorowania pracy urządzeń pozwoli obserwować nienaturalną pracę sieci. Dzięki temu można będzie odpowiednio wcześnie reagować i eliminować negatywne skutki awarii. Takie działania są kluczowe dla efektywnego działania przedsiębiorstwa 4.0.

- Po parametrach sieci będzie można przewidywać uszkodzenia sprzętu, co dla działów utrzymania ruchu jest szalenie ważne. Wszyscy wiemy, jakie straty potrafią wygenerować przestoje w zakładach przemysłowych. Inwestycja w taki system będzie, zatem bardzo opłacalna i szybko się zwróci – wyjaśnia Kamil.

Kamil Prokop


Dodatkowe informacje