Ultralekkie stacje kontenerowe ZPUE w obudowie metalowej.

Nasze urządzenia pracują w systemach, które Finowie budują w odpowiedzi na globalny wzrost temperatury.
Zmiany klimatyczne, które dotknęły Finlandię mają negatywny wpływ na stan tamtejszych linii napowietrznych. Pod naporem mokrego śniegu i katastrofalnych szadzi dochodzi do masowej liczby awarii. Finowie na poziomie rządowym podjęli decyzję o wymianie linii napowietrznych na kablowe, podziemne. Takie rozwiązanie jest wobec obecnych problemów z pogodą niezawodne.

ZPUE odpowiedziało na potrzeby Finów związane z wymianą linii zasilania na kablowe.
Skonstruowaliśmy ultralekkie, jednobryłowe (bez fundamentów) stacje w obudowach metalowych, które są rozładowywane bezpośrednio z transportującego je samochodu dźwigiem HDS-em. Waga ma tutaj kluczowe znaczenie, bowiem większość fińskich dróg to drogi szutrowe, gdzie dopuszczalna masa poruszających się pojazdów nie może przekraczać 8 ton - zatem ciężarówka transportująca stacje na miejsce posadowienia nie może być cięższa.

Blisko klienta.
- W ZPUE poradziliśmy sobie z nową konstrukcją i nasze ultralekkie, kompaktowe stacje wyruszyły na północ - mówi dyrektor B+R, Tomasz Stępień: Zespół naszych pracowników, którzy skonstruowali nowe urządzenie oraz obsługują kontrakt poznał rzeczywiste warunki montażu urządzeń w ich naturalnym, ekstremalnym środowisku. Takie „wyrwanie” wprost zza biurka w skrajnie ciężkie warunki posadowienia: głęboki kopny śnieg, krótki czterogodzinny dzień, trudny dojazd, zmęczenie, wilgoć i mróz, to połączenie teorii z praktyką, które stawia nas maksymalnie blisko klienta i jego realnych potrzeb. Nie udałoby się to bez doskonałej międzynarodowej współpracy, gdzie na miejscu ustalaliśmy z fińskimi partnerami każdy szczegół - dodaje dyrektor. Nasi pracownicy, wraz z fińską załogą, łopatami z zamarzniętymi dłońmi zamontowali referencyjną stację w rekordowe 6 godzin. Kosztowało ich to wiele wysiłku i pracy, ale efekt wynagrodził trudy zadania i przyniósł wszystkim dużą satysfakcję.

ultralekkie stacje kontenerowe zpue w obudowie metalowej
 
ultralekkie stacje kontenerowe zpue w obudowie metalowej
 
ultralekkie stacje kontenerowe zpue w obudowie metalowej
 
ultralekkie stacje kontenerowe zpue w obudowie metalowej
 
ultralekkie stacje kontenerowe zpue w obudowie metalowej

Dodatkowe informacje