Nagroda „Innowacje w Energetyce” została przyznana ZPUE S.A. podczas Pomorskiej Gali Energetyki, którą z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości zorganizowano w Gdańsku. Wyróżnienie przyznano m.in. za najnowszy produkt włoszczowskiej Spółki – Inteligentną Stację Transformatorową SPS z podziemnym magazynem energii.

Jak informują organizatorzy, nagroda przeznaczona jest „dla pioniera z zakresu polskiej myśli technicznej, który swoimi badaniami i wdrażanymi pomysłami przyczynia się w znaczy sposób do rozwoju branży elektroenergetycznej”.

Podczas towarzyszącej gali konferencji, Dyrektor Regionalny Janusz Chilicki wygłosił referat „ZPUE S.A. – 30 lat innowacji”, w którym przypomniał trzy dekady rozwoju Spółki oraz najważniejsze momenty z jej historii. Z kolei Product Market Manager Hubert Kania opowiedział o działaniu i możliwościach Inteligentnej Stacji Transformatorowej SPS z podziemnym magazynem energii, która niewiele ponad miesiąc temu została po raz pierwszy zaprezentowana światu.

Pomorska Gala Energetyki połączona z konferencją historyczną to największe branżowe obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Uroczystość zorganizowano w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej in. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Filharmonia znajduje się nieopodal słynnego Żurawia oraz gdańskich spichlerzy. Symboliki temu miejscu dodaje fakt, iż budynek ten był niegdyś elektrownią inicjującą elektryfikację Gdańska, a obecnie jest centrum pomorskiej kultury.

 

10 22 innowacje w energetyce

 

(ZPUE)


Dodatkowe informacje