Czym są słupowe stacje transformatorowe?

Słupowe stacje transformatorowe nazywane są również napowietrznymi stacjami transformatorowymi. Instaluje się je głównie z myślą o odbiorcach z terenów wiejskich, podmiejskich, miejsko-wiejskich, osiedlowych, a także przemysłowo-usługowych.

Ze względu na przeznaczenie stacje słupowe zwykle produkuje się z transformatorem o mocy znamionowej do 400 kVA. Niektóre nowe rozwiązania pozwalają zabudować transformator o mocy wyższej (do 630 kVA-800 kVA). Poszczególne elementy stacji występują w różnych wariantach, co umożliwia ich lepsze dostosowanie i dopasowanie do potrzeb i budżetu danego klienta.

Stacje słupowe zwykle zasilane są z sieci napowietrznej lub kablowej ŚN, ale istnieją również inne rozwiązania dostępne w albumach typizacyjnych. Wszystko zależy od warunków jakie stwarzają docelowe miejsca instalacji.

Czym wyróżniają się stacje słupowe ZPUE?

Słupowe stacje transformatorowe ZPUE to wyroby wyróżniające się bardzo dobrą opinią na polskim rynku. Nasza oferta jest bardzo duża i obejmuje wszystkie typy stacji dostępne w albumach typizacyjnych dopuszczonych do stosowania na terenie naszego kraju. Stacje te trafiają na rozmaite obiekty i pracują nawet w trudnych warunkach i lokalizacjach.

Klient, który zdecyduje się na zakup słupowej stacji transformatorowej naszej firmy może liczyć na kompleksową obsługę i wsparcie techniczne. Proponujemy rzetelne doradztwo, dzięki czemu uda się dobrać najbardziej optymalne parametry stacji i wyposażenie dopasowane do potrzeb klienta oraz inwestycji.

Oto niektóre elementy wpływające na naszą dobrą pozycję na rynku:

  • wszelkie certyfikaty na produkowane wyroby,
  • możliwość dopasowania do potrzeb klienta,
  • elastyczność w wykonaniu,
  • rozpoznawalna marka,
  • polska produkcja,
  • wsparcie techniczne na etapie projektowania dla klienta,
  • jeden pewny gwarant na całość dostarczonego zamówienia,
  • dostawa własną flotą transportową oraz możliwość rozładunku.

Słupowe stacje transformatorowe ZPUE

ZPUE S.A. produkuje stacje słupowe od ponad 30 lat. Doświadczenie, wiedza i innowacyjne podejście do zagadnień związanych z elektroenergetyką pozwoliło nam stworzyć szeroką gamę rozwiązań. Nasze stacje zasilają rozmaite obiekty i obszary – począwszy od domów jednorodzinnych po całe zakłady produkcyjne. Ofertę kierujemy do przemysłu, odnawialnych źródeł energii, energetyki zawodowej. Ponadto dostarczamy na rynek bardziej specjalistyczne wykonania – według indywidualnych potrzeb i opracowań.

Stacje słupowe ZPUE składają się ze strunobetonowych żerdzi wirowanych typu E, EM wykonanych z betonu o klasie C 40/50(50/60) produkowanych również w firmie ZPUE, oraz konstrukcji stalowych, które służą do zamocowania poszczególnych urządzeń w zależności od typu stacji i wariantu wykonania.

Do realizacji podchodzimy najczęściej kompleksowo. W dziedzinie słupowych stacji transformatorowych realizujemy też bardzo duże dostawy w ramach umów ramowych. Na przykład na potrzeby Grupy Energetycznej ENEA Operator dostarczyliśmy 1700 kompletów takich stacji. To pokazuje, że jako firma jesteśmy partnerem godnym zaufania, ponieważ dostarczamy wyroby zgodne z wszelkimi wymaganiami, normami oraz standardami.

Nasze dotychczasowe realizacje dotyczyły również rozdzielnic dla słupowych stacji transformatorowych. W ramach tych umów dostarczyliśmy kilka tysięcy sztuk takich urządzeń na potrzeby wyżej wspomnianej Spółki Energetycznej ENEA Operator. Ponadto tysiące naszych rozdzielnic zasila liczne domy, firmy i inne obiekty na terenie całego kraju. Produkcja blisko 3000 rozdzielnic i stacji słupowych rocznie daje ZPUE S.A. pozycję lidera w tej dziedzinie na polskim rynku. Jednocześnie czyni to spółkę zauważalnym i zaufanym partnerem dostaw na rynku europejskim i światowym.

ZPUE S.A. posiada wszystkie niezbędne licencje uprawniające do produkcji (prefabrykacji) stacji słupowych. Wdrożyliśmy również system Zakładowej Kontroli Produkcji (ZKP), który zapewnia zgodność z najnowszą normą PN-EN 1090 w zakresie produkcji konstrukcji energetycznych niskiego, średniego i wysokiego napięcia oraz stacji transformatorowych.

Dodatkowe informacje