Informujemy, że dwóch Członków Zarządu ZPUE S.A. uzyskało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Spółka natychmiast wprowadziła działania zgodnie z wytycznymi służb sanitarnych. Ustalono krąg osób mających kontakt z zakażonymi, które natychmiast zostały skierowane na kwarantannę. Podjęto także współpracę z miejscowym Sanepidem, z którym przedstawiciele Firmy są w stałym kontakcie.

Spółka już wcześniej wypracowała procedury na taką ewentualność w ramach działającego przy niej Zespołu ds. Zarządzania Kryzysowego. Bezpośrednio po informacji o pozytywnych wynikach testów, zdezynfekowano wszelkie pomieszczenia, oraz części wspólne budynków, w których przebywali lub mogli przebywać chorzy oraz osoby skierowane na kwarantannę. O sytuacji została poinformowana Załoga.

Spółka już w marcu br. wprowadziła szereg działań mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa, mając na względzie bezpieczeństwo Pracowników, Gości oraz Współpracowników Spółki. Dzięki nim podjęto natychmiastowe działania zgodne z wytycznymi służb sanitarnych.

Obecnie produkcja w zakładach produkcyjnych ZPUE S.A. odbywa się bez zakłóceń. Zarząd pracuje i podejmuje decyzje niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania Spółki.

Spółka na bieżąco monitoruje rozwój sytuacji i będzie natychmiast reagowała w celu zagwarantowania bezpieczeństwa Pracowników, ich Rodzin oraz osób przebywających na terenie Spółki.

Przypadki COVID-19 w Zarządzie ZPUE S.A.

 

(ZPUE)


Dodatkowe informacje