Wszyscy zmagamy się ze skutkami pandemii, która dotknęła cały świat. Mimo licznych przeciwności ZPUE S.A. nie zwalnia tempa. Dalej produkujemy najnowocześniejsze urządzenia dla elektroenergetyki i dostarczamy je naszym Klientom. Mamy świadomość jak ważne jest bezpieczeństwo dostaw energii i kluczowa rola naszych produktów w całym systemie. Nie zapominamy przy tym o społecznej odpowiedzialności biznesu angażując się w wiele działań lokalnych oraz skierowanych do naszych Pracowników. Z optymizmem i energią patrzymy w przyszłość.

Jesteśmy odpowiedzialni
Potrzeby i oczekiwania naszych Klientów od zawsze są dla nas niepodważalnym priorytetem. Nie zapominamy przy tym o zapewnieniu bezpieczeństwa naszym Pracownikom, Współpracownikom czy Podwykonawcom. Dlatego od momentu pojawienia się niebezpieczeństwa, Zarząd Spółki powołał Zespół ds. Zarządzania Zagrożeniem Epidemicznym, w którego składzie oprócz ekspertów z różnych dziedzin znaleźli się przedstawiciele najwyższych władz Spółki. Wraz z rozwojem sytuacji powiększaliśmy paletę działań, których celem jest zapewnienie ciągłości działania Firmy przy jednoczesnym zagwarantowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny pracy. Nasz model działania, dzięki przejrzystej i szczerej komunikacji spotkał się ze zrozumieniem Załogi, która każdego dnia dokłada najwyższych starań by sprostać wszystkim oczekiwaniom naszych Klientów.
Nasi specjaliści pozostają do dyspozycji naszych Klientów za pomocą środków komunikacji elektronicznej w tym telekonferencji czy wirtualnych prezentacji. Jesteśmy gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania i niezmiennie otwarci na uwagi i sugestie dotyczące naszych produktów i usług.

Pomagamy ludziom
Od ponad 10 lat przy ZPUE S.A. prężnie działa Fundacja „Jesteśmy Blisko” reagująca na potrzeby lokalnej społeczności. W obliczu wyzwań związanych z koronawirusem, oprócz bieżących działań, jej Zespół przy wsparciu wielu Pracowników zaangażował się w walkę z nowym zagrożeniem. Z dużym odzewem wśród Załogi spotkała się akcja „szyjeMY” podczas, której wykonaliśmy tysiące maseczek dla medyków, służb ratunkowych, pensjonariuszy domów opieki. Trafiły one do wielu szpitali i instytucji w województwie świętokrzyskim. Ponadto zakupiliśmy środki ochronne, które trafiły m.in. do włoszczowskich strażaków, powiatowego szpitala oraz innych służb i instytucji walczących na co dzień z koronawirusem. Do tej pory na różnego rodzaju akcje społeczne związane z pandemią przeznaczyliśmy ponad 200 tysięcy złotych.
Fundacja „Jesteśmy Blisko” angażuje się wiele działań aktywizujących lokalną społeczność poprzez relacje na żywo oraz multimedia zamieszczane w mediach społecznościowych. W ten sposób dotarliśmy już do tysięcy osób – nie tylko z terenu Włoszczowy i okolic.

Bezpieczna praca
Zespół ds. Zarządzania Zagrożeniem Epidemicznym od samego początku dokłada wszelkich starań by praca w ZPUE S.A. była bezpieczna i komfortowa. Świadomi zagrożenia nie szczędzimy sił i środków, by każdy Pracownik Naszej Firmy czuł się bezpiecznie na swoim stanowisku. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia wirusem przeprowadziliśmy liczne akcje informacyjne i edukacyjne. Mimo braku przepisów nakazujących noszenia maseczek w miejscu pracy zakupiliśmy dla każdego Pracownika maseczki wielokrotnego użytku, posiadające niezbędne atesty. Wyposażyliśmy biura i wydziały w punkty dezynfekcyjne. Transport pracowniczy został przeorganizowany poprzez wsparcie przejazdów indywidualnych w miejsce dotychczasowej komunikacji zbiorowej. Zmieniły się także godziny zmian, w taki sposób by ograniczyć ryzyko transmisji wirusa oraz zapewnić bezpieczną „wymianę” Pracowników.
W biurach zachowujemy bezpieczne odległości między stanowiskami w pracy. Tam gdzie jest to możliwe wprowadziliśmy możliwość pracy zdalnej lub zmianowej. Pozostajemy otwarci na potrzeby osób zatrudnionych w ZPUE S.A. traktując każdą sprawę indywidulanie.

05 19 koronawirus

 

(ZPUE)


Dodatkowe informacje