ZPUE S.A. otrzymała WYRÓŻNIENIE w ogólnopolskim konkursie Firma Rodzinna Roku 2018 w kategorii „Kreator odpowiedzialności biznesowej i społecznej”. Organizatorem jest Instytut Biznesu Rodzinnego przy merytorycznym wsparciu światowej firmy doradczej PWC. Jak napisano w uzasadnieniu, wyróżnienie zostało przyznane „za znakomite wyczucie i balans pomiędzy biznesową skutecznością a społeczną odpowiedzialnością, doceniając realizację strategii biznesowej w oparciu o wartości Rodziny Założycielskiej”. (ZPUE)
- POLITECHNIKA ŚLĄSKA O PRZYSZŁOŚCI ENERGETYKI Jakie zmiany w energetyce spowoduje wprowadzenie do sieci energii ze źródeł odnawialnych, jaki wpływ na stabilność systemu będzie miał rozwój elektromobilności oraz jakie zadania stoją przed inżynierami w niedalekiej przyszłości – m.in. na te pytania odpowiedzi szukało Studenckie Koło Naukowe ItSEE działające przy Instytucie Elektrotechniki i Sterowania Układów na Politechnice Śląskiej. We wtorek (13.11) zorganizowano tam seminarium pt. Elementy nowoczesnego systemu elektroenergetycznego: Smart Power Station. Wielka technologiczna transformacja stawia nowe wymagania przed sektorem elektroenergetycznym. To z kolei będzie rzutowało na zmianę oczekiwań rynku pracy wobec inżynierów w najbliższej przyszłości. Podczas seminarium poruszono także rocznicowy wątek 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak wyjaśniają organizatorzy – również w naukach technicznych nie należy zapominać o wątkach patriotycznych oraz o trudnych początkach Polskiej Energetyki po 1918 roku. W spotkaniu wzięli udział studenci różnych specjalności Wydziału Elektrycznego. Przy okazji spotkania przedstawiciele ZPUE zaprezentowali obszerne materiały dotyczące najnowocześniejszych rozwiązań wdrażanych do energetyki przez włoszczowską Spółkę. - Zdajemy sobie sprawę, że postęp technologiczny, którego jesteśmy świadkami, w istotnym stopniu jest efektem coraz bliższej i coraz bardziej efektywnej współpracy świata nauki i biznesu. To symbioza dwóch, wzajemnie opierających się obszarów, które wspólnie mogą zmieniać otaczającą nas rzeczywistość – powiedziała Dyrektor Marketingu i Komunikacji ZPUE S.A. Agnieszka Całko. Spółka deklaruje dalszą współpracę z Politechniką Śląską. Przypomnijmy, w listopadzie ub. r. na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej zostało otwarte pierwsze Laboratorium Patronackie ZPUE S.A. Na wyposażeniu laboratorium znalazły się: nowoczesnej generacji aparatura łączeniowa stosowana w sieciach napowietrznych średniego napięcia oraz rozdzielnice niskiego i średniego napięcia. Przygotowanie urządzeń dla potrzeb dydaktycznych zajęło nam niemal rok. Najnowocześniejsze na Wydziale i jedno z najnowocześniejszych laboratoriów na Uczelni od roku pomaga studentom w zdobywaniu praktycznych doświadczeń. (ZPUE)
LUBLIN POD WRAŻENIEM NOWOŚCI ZPUE Gdziekolwiek ją prezentujemy, robi kolosalne wrażenie i zbiera nagrody! Inteligentna Stacja Transformatorowa SPS (Smart Power Station) z podziemnym magazynem energii tym razem znalazła uznanie wśród członków Kapituły Konkursu PRODUKT ROKU TARGÓW ENERGETYCZNYCH ENERGETICS 2018 w Lublinie. Jak informują w oficjalnym komunikacie organizatorzy targów w Lublinie, podczas wyboru brane były pod uwagę m.in. takie elementy jak nowatorstwo, trafność oferty na zapotrzebowanie rynku, ochrona środowiska oraz jakość wykonania. - W kategorii Produkt Roku Targów Energetycznych ENERGETICS 2019 Komisja Konkursowa przyznała Nagrodę Targową firmie ZPUE S.A. za SPS – Inteligentną Stację Transformatorową – poinformowano na oficjalnej stronie Targów. Obecna edycja Targów ENERGETICS jest już jedenastą odsłoną wystawy, która na stałe wpisała się do kalendarza sektora energetycznego oraz ważnych wydarzeń gospodarczych na Lubelszczyźnie. Jak zaznaczają organizatorzy - Istotą ENERGETICS jest nie tylko prezentacja nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, ale również wymiana doświadczeń przez specjalistów z całej Polski i zagranicy. Znajdą się wśród nich m.in. przedstawiciele zakładów energetycznych, biur projektowych, działów energetycznych firm i zakładów przemysłowych, elektrycy i instalatorzy. Inteligentna Stacja Transformatorowa (SPS) po raz pierwszy została zaprezentowana podczas 31. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB we wrześniu br. Jej innowacyjność już wtedy dostrzegły liczne media poświęcając jej wiele miejsca na łamach branżowych portali i czasopism. Do SPS nawiązali również organizatorzy targów w Bielsku-Białej podczas wręczenia ZPUE S.A. Specjalnej Nagrody Jubileuszowej z okazji 30-lecia istnienia Firmy. Nowość ZPUE została nagrodzona także podczas Pomorskiej Gali Energetyki, która odbyła się 19 października br. z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. fot. Przemysław Gąbka (ZPUE)
Nagroda „Innowacje w Energetyce” została przyznana ZPUE S.A. podczas Pomorskiej Gali Energetyki, którą z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości zorganizowano w Gdańsku. Wyróżnienie przyznano m.in. za najnowszy produkt włoszczowskiej Spółki – Inteligentną Stację Transformatorową SPS z podziemnym magazynem energii. Jak informują organizatorzy, nagroda przeznaczona jest „dla pioniera z zakresu polskiej myśli technicznej, który swoimi badaniami i wdrażanymi pomysłami przyczynia się w znaczy sposób do rozwoju branży elektroenergetycznej”. Podczas towarzyszącej gali konferencji, Dyrektor Regionalny Janusz Chilicki wygłosił referat „ZPUE S.A. – 30 lat innowacji”, w którym przypomniał trzy dekady rozwoju Spółki oraz najważniejsze momenty z jej historii. Z kolei Product Market Manager Hubert Kania opowiedział o działaniu i możliwościach Inteligentnej Stacji Transformatorowej SPS z podziemnym magazynem energii, która niewiele ponad miesiąc temu została po raz pierwszy zaprezentowana światu. Pomorska Gala Energetyki połączona z konferencją historyczną to największe branżowe obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Uroczystość zorganizowano w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej in. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Filharmonia znajduje się nieopodal słynnego Żurawia oraz gdańskich spichlerzy. Symboliki temu miejscu dodaje fakt, iż budynek ten był niegdyś elektrownią inicjującą elektryfikację Gdańska, a obecnie jest centrum pomorskiej kultury. (ZPUE)
Oświadczenie Bogusława Wypychewicza – delegowanego przez Radę Nadzorczą do czasowego wykonywania obowiązków Prezesa Zarządu ZPUE S.A. 30 września br. Rada Nadzorcza ZPUE S.A. podjęła decyzję o delegowaniu mojej osoby do czasowego pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Spółki. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że w ZPUE istnieją obszary, które wymagają pewnego uporządkowania i poprawy. To ważne tym bardziej, że dynamicznie zmieniające się otoczenie stawia przed nami wielkie wyzwania, wymagające odważnych decyzji. Jako założyciel tej Firmy, zawsze czułem i nadal czuję się za nią odpowiedzialny. Powrót za stery Spółki, jest dla mnie ogromnym wyzwaniem i zobowiązaniem. Jestem przekonany, że wraz z Załogą ZPUE S.A. wprowadzimy firmę na kolejny, wyższy poziom rozwoju. Szczególnie zależy mi na umacnianiu relacji z naszymi Klientami i sprostaniu Ich oczekiwaniom.Zamierzam położyć zdecydowany nacisk na poprawę jakości i terminowości. Bogusław Wypychewicz Prezes Zarządu ZPUE S.A. (ZPUE)
Obiecali ...i słowa dotrzymali. Impuls Team z Politechniki Świętokrzyskiej wspierany przez ZPUE S.A. zwyciężył w zawodach łazików marsjańskich w Starachowicach. Kosmiczny pojazd okazał się najlepszy spośród 35 drużyn z 20 krajów świata! Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Łodzi , a trzecia lokata przypadła zespołowi z Toronto. KONSTURKTOROM GRATULUJEMY! - Poziom zawodów jest bardzo wysoki i za każdym razem musimy się coraz mocniej przygotowywać. Przyjeżdża coraz więcej drużyn. Są tutaj drużyny z najlepszych uniwersytetów w Europie, z Azji, USA, Kanady – mówił podczas zawodów Dawid Pietrala z politechniki. Triumf kieleckich studentów to zasługa między innymi specjalnej konstrukcji łazika. Przede wszystkim manipulatora, pomagającego precyzyjnie sterować łazikiem, ale także specjalnego systemu do pobierania próbek. Kieleccy studenci jako jedyni zastosowali metodę wbicia wiertła metodą udarową. Pozwoliło to zdystansować konkurentów. Wśród innowacji jest także system do rozpoznawania obrazu. Żeby zdobyć dodatkowe punkty w zawodach, zespół musiał położyć nacisk na autonomiczne wykonywanie różnych czynności przez robota. To wielki sukces kieleckich naukowców i studentów. Ale jeszcze większa nagroda dopiero przed nimi. Impuls Team pojedzie ze swoim robotem na symulowaną misję kosmiczną do Omanu! Nic tak nie cieszy, jak sytuacje, które potwierdzają że działanie z PASJĄ, SIŁĄ i ODWAGĄ przynosi spodziewane rezultaty. Tym bardziej, jesteśmy szczęśliwi, że zespół Impuls z Politechniki Świętokrzyskiej zdobył pierwsze miejsce w prestiżowych zawodach European Rover Challenge 2018 pokonując drużyny z całego świata. Z ogromną dumą patrzyliśmy na zdalnie stertowany łazik z logotypem naszej firmy, który w trudnym terenie symulującym warunki panujące na Marsie wykonywał misje naukowe, podobne do tych jakie muszą zrealizować wysyłane w przestrzeń kosmiczną automatyczne próbniki. To nie była zwyczajna rywalizacja, ale kolejna, udana próba pokazania, że ciężko pracując jesteśmy w stanie przesuwać granice znanego nam świata. I nie ważne czy mówimy o planecie oddalonej o 60 mln kilometrów, morskich głębinach czy uczelnianych laboratoriach, w których realizowane są odważne eksperymenty. Nasza firma, której fundamentem były i są innowacje zawsze będzie kibicowała podobnym przedsięwzięciom. Wierzymy, że w ten sposób uda się nam wspólnie zmierzyć z wyzwaniami współczesnego świata i uczynić go dobrym miejsce dla nas i kolejnych pokoleń. Serdecznie GRATULUJEMY sukcesu i cieszymy się, że mogliśmy być jego częścią. To nie pierwszy przypadek wsparcia ZPUE dla konstruktorów z Politechniki Świętokrzyskiej. W czerwcu br. łazik Impuls, który powstał przy pomocy ZPUE, wjechał na podium zawodów University Rover Challenge w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych. Włoszczowska spółka jest także jednym ze sponsorów zespołu AGH Racing Team z Krakowa, który konstruuje m.in. elektryczne bolidy wyścigowe. (ZPUE)
Założyciel, Główny Akcjonariusz i Przewodniczący Rady Nadzorczej ZPUE SA Bogusław Wypychewicz wraz z Małżonką Małgorzatą Wypychewicz odebrali Nagrodę Specjalną 31. Międzynarodowych Energetycznych Targów ENERGETAB w Bielsku-Białej z okazji jubileusz 30-lecia istnienia firmy. Przyznając nagrodę, organizatorzy wystawy zwrócili uwagę na fakt, że spółka ZPUE S.A. przez trzy dekady brała czynny udział w technologicznej rewolucji jaka miała miejsce w energetyce. – Spółka nie osiadła na laurach i nadal szuka nowych rozwiązań, czego przykładem jest Inteligentna Stacja Transformatorowa SPS – powiedział Dyrektor Targów ENERGETAB Andrzej Kubowicz. Podczas gali przypomniano również liczne, prestiżowe puchary, nagrody i wyróżnienia jakie otrzymywała włoszczowska firma. Dziękując za jubileuszową nagrodę specjalną, Bogusław Wypychewicz zaznaczył, że innowacje i ciągły rozwój są fundamentem jego firmy. Podkreślił także, jak ważną pozycję na rynku zajmują targi ENERGETAB, które corocznie są miejscem ważnych spotkań branży energetycznej oraz prezentacji technologicznych nowości. Wręczenie nagrody miało miejsce podczas Gali 31. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB, które rozpoczęły się we wtorek. Uczestniczy w nich ponad 700 wystawców z 23 krajów Europy i Azji. (ZPUE)
Inteligentna Stacja Transformatorowa SPS z podziemnym magazynem energii zaprojektowana i wybudowana przez ZPUE S.A. została po raz pierwszy zaprezentowana podczas 31. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB. Urządzenie jest połączone z turbiną wiatrową i panelami fotowoltaicznymi. Posiada także ładowarkę do pojazdów elektrycznych. Premiera SPS została zorganiz owana na stoisku ZPUE w Bielsku-Białej, mimo, że sama stacja, fizycznie, znajduje się w odległej o ok. 160 km Włoszczowie (Świętokrzyskie). Dzięki łączom telekomunikacyjnym uczestnicy wydarzenia mogli obejrzeć transmisję na żywo nie tylko obrazu z kilku kamer, ale także przepływy prądów w SPS. Stacja znajduje się na placu przed główną siedzibą ZPUE. Oprócz niewielkiego budynku, w którym znajduje się nowoczesna aparatura oraz podziemne magazyny energi, zainstalowano także panele fotowoltaiczne (na dachu stacji) oraz turbinę wiatrową oddaloną o kilkadziesiąt metrów. Na zakładowym parkingu znajduje się także ładowarka do pojazdów elektrycznych zasilana w energię z SPS. Idea budowy stacji po raz pierwszy została przedstawiona przez spółkę z Włoszczowy podczas ubiegłorocznej edycji Targów ENERGETAB. – Pokazaliśmy wówczas wizualizacje naszego SPS-a. W tym roku, zgodnie z naszym hasłem „Urzeczywistniamy obietnice”, prezentujemy gotowy i działający produkt – mówi Prezes ZPUE Wojciech Kosiński. Dodaje, że firma odważnie chce brać udział w wyzwaniach współczesnej energetyki takich jak elektromobilność czy wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. - Do naszego krajobrazu, na stałe weszły elektrownie wiatrowe i ogniwa fotowoltaiczne, a na ulicach pojawia się coraz więcej elektrycznych samochodów. Tym samym wzrasta zapotrzebowanie na infrastrukturę niezbędną do ich ładowania, a także magazynowania zielonej energii – mówi Założyciel, Przewodniczący Rady Nadzorczej ZPUE S.A. oraz Prezes Grupy Koronea Bogusław Wypychewicz. Jak zaznaczył, w wielu miejscach dotychczasowa infrastruktura będzie musiała być wspierana takimi magazynami, w przeciwnym razie, może być niewystarczająca w obliczu wielkich zmian jakie obserwujemy w energetyce. SPS umożliwia magazynowanie energii zarówno poprzez pobieranie jej z sieci dystrybucyjnej w tańszej taryfie nocnej, a także z odnawialnych źródeł energii. Z zapasów można korzystać poza czasem generacji lub w przypadku braku zasilania spowodowanego np. awarią sieci. – Podziemny magazyn energii, zapewnia nie tylko bezpieczeństwo dostaw, ale również obniża ryzyko związane ze szczytowym przekroczeniem zamówionej mocy, która dla wszystkich podmiotów gospodarczych mieści się w ustalonych ramach. Ich przekroczenie wiąże się z karami. Dzięki magazynowi energii pokryjemy potencjalne „peaki” poboru mocy przez klienta – wyjaśnia Dyrektor Centrum Badań Rozwoju i Unifikacji w ZPUE S.A. Maciej Naparty. ZPUE S.A. należy do Grupy KORONEA. Jest jedną z największych firm w Polsce zajmującą się produkcją urządzeń dla elektroenergetyki. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Produkuje m.in. rozdzielnice średniego i niskiego napięcia. Jest krajowym liderem w segmencie produkcji kontenerowych stacji transformatorowych.
„Urzeczywistniamy obietnice” – pod takim hasłem ZPUE zaprezentuje swoją ofertę podczas rozpoczynających się 11 września br. 31. Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB 2018. Jak zapowiada spółka, w tym roku nie zabraknie kompleksowych rozwiązań dla klientów oraz nowinek technicznych na które czeka rynek. - Robimy więcej, sięgamy dalej, urzeczywistniamy nasze marzenia. To wszystko co jeszcze nie dawno było w sferze planów czy obietnic, teraz stanie się rzeczywistością na naszym stoisku – powiedziała Dyrektor Marketingu i Komunikacji w ZPUE SA Agnieszka Całko. Jak dodała, tegoroczna obecność spółki będzie wyjątkowa za sprawą jubileuszu 30-lecia istnienia ZPUE. – Nie chcemy na razie ujawniać wszystkich niespodzianek i prezentacji, które pojawią się na naszym stoisku. Dla nas szczególnym wydarzeniem będzie premiera Inteligentnej Stacji Transformatorowej SPS z podziemnym magazynem energii, która odbędzie się pierwszego dnia targów o godzinie 10-tej – zapowiedziała. Spółka podaje na razie, że sama prezentacja najnowszego produktu ZPUE zostanie przeprowadzona z wykorzystaniem łącz telekomunikacyjnych. Choć samo urządzenie znajduje się na stałe obok głównej siedziby firmy we Włoszczowie (Świętokrzyskie), odwiedzający będą mieli wgląd do danych generowanych przez stację i transmitowanych na żywo do Bielska. – Tym samym nie ograniczamy się wyłącznie do samego stoiska. Udowadniamy, że w świecie nowoczesnych technologii odległość nie ma żadnego znaczenia – powiedziała dyrektor Całko.Podczas targów, oprócz produktów, działać będzie strefa CSR w której ZPUE zaprezentuje swoje aktywności z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. – Jesteśmy od lat obecni w życiu społeczności lokalnej. Fundacja „Jesteśmy Blisko” jest bardzo dobrze rozpoznawalna i postrzegana nie tylko w samej Włoszczowie, gdzie mieści się nasza siedziba, ale również w dużej części regionu – powiedziała Agnieszka Całko. Stoisko zostało zaprojektowane w taki sposób, aby oprócz prezentacji produktów, istniało miejsce do swobodnej i komfortowej rozmowy z partnerami handlowymi i (wszystkimi) zainteresowanymi. Do ich dyspozycji będzie sztab ekspertów reprezentujących zarówno pion handlowy spółki jak również zespół inżynierów rozwijających poszczególne linie produktowe. (ZPUE)