Opracowana i wyprodukowana przez ZPUE S.A. Inteligentna Stacja Transformatorowa została nagrodzona w konkursie NOVATOR organizowanym przez Staropolską Izbę Przemysłowo-Handlową w kategorii „Innowacyjna inwestycja”. Wręczenie nagrody odbyło się podczas uroczystej gali w czwartek (16.05) zorganizowanej w Kieleckim Centrum Kultury.

- Zaledwie kilka dni po zdobyciu Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich nasza Inteligentna Stacja Transformatorowa SPS z podziemnym magazynem energii została doceniona w kolejnym prestiżowym konkursie. To dla nas zaszczyt, że nasz produkt znalazł się wśród najbardziej innowacyjnych produktów regionu świętokrzyskiego – powiedział Prokurent i Dyrektor Departamentu Sprzedaży Krajowej Stanisław Toborek, który odbierał statuetkę Novatora podczas czwartkowej gali.
Jak informuje Staropolska Izba Przemysłowo Handlowa (SIPH), nagrodą w dziedzinie „Innowacyjna inwestycja” uhonorowane są przedsiębiorstwa z województwa świętokrzyskiego, które w roku poprzedzającym edycję konkursu zrealizowały najlepsze projekty innowacyjne rozumiane jako wprowadzenie nowego produktu, usługi, procesu technologicznego bądź nowej linii produkcyjnej.

- Innowacje zmieniają świat. Nowe technologie wkraczają we wszystkie dziedziny, i w gospodarce, i w życiu codziennym – powiedział prezydent SIPH Cezary Tkaczyk. – Proszę sobie przypomnieć choćby telefony komórkowe sprzed 12 lat, kiedy konkurs Novator startował i porównać z dzisiejszymi smartfonami. Postęp jest niesamowity. Za jego liderami trudno nadążyć, ale są dziedziny, w których nie powinniśmy mieć kompleksów. Przykłady staramy się eksponować i promować tytułem Novatora – dodał.

Od początku celem Konkursu NOVATOR, zainicjowanego przez Staropolską Izbę Przemysłowo-Handlową w Kielcach, jest propagowanie innowacyjności, promocja firm, które mają największe osiągnięcia we wprowadzaniu nowatorskich rozwiązań i kształtowanie pozytywnego wizerunku gospodarki województwa świętokrzyskiego. Formuła konkursu pozostaje niezmieniona, choć w kilku edycjach grono nagrodzonych było liczniejsze. Udział w nim jest całkowicie bezpłatny, a laureaci otrzymują nagrody honorowe: statuetki i dyplomy – czytamy w oficjalnym komunikacie SIPH
Novator jest kolejną nagrodą dla włoszczowskiej Spółki za Inteligentną Stację Transformatorową SPS, która po raz pierwszy została zaprezentowana we wrześniu ub.r. podczas Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB w Bielsku-Białej.
Dotychczas SPS została nagrodzona m.in. podczas odbywających się w listopadzie w Lublinie Targów ENERGETICS. Znalazła także uznanie podczas zorganizowanej z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości Pomorskiej Gali Energetyki. Wówczas w ręce ZPUE trafiła specjalna statuetka „Innowacje w Energetyce”. W maju br. stacja została nagrodzona Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas wystawy EXPOPOWER.
SPS to inteligentna stacja transformatorowa z magazynem energii, przyłączami do źródeł OZE oraz ładowarkami pojazdów elektrycznych. Rozwiązanie integrujące funkcje zdalnie zarządzanej, rozdzielczo-dystrybucyjnej stacji transformatorowej, pracującej w systemie Smart Grid z dwukierunkowym inwerterem (ładowanie / oddawanie energii) współpracującym z magazynem energii, jednocześnie zapewniając możliwość ładowania pojazdów elektrycznych, zarówno osobowych jak i np. autobusów. Uzupełnieniem systemu jest możliwość zasilania magazynu energii lub odbiorców bezpośrednio z odnawialnych źródeł energii elektrycznej np. farm fotowoltaicznych czy wiatrowych. Poszczególne elementy składowe mogą tworzyć niezależne instalacje lub zarządzane przez SPS-Control pracować, jako jeden zaawansowany system.
Działającą i w pełni funkcjonalną stację można zobaczyć we Włoszczowie przy ul. Jędrzejowskiej (droga wojewódzka 742).

 

SPS ZPUE S.A. wśród najlepszych innowacji regionu świętokrzyskiego(fot. Hubert Wiśniewski/SIPH)

 

(ZPUE, SIPH.COM.PL)


Dodatkowe informacje