Koszulkę R. Lewandowskiego wylicytowano za… 21 tysięcy złotych!

Prawie ćwierć miliona złotych udało się zebrać organizatorom Czwartej Kolacji Charytatywnej „Kulinarne Podróże Szlachetnych Serc”, jaka odbyła się w sobotę (30.11) we Włoszczowie (Świętokrzyskie). Wydarzenie było zorganizowane przez działającą przy ZPUE S.A. Fundację „Jesteśmy Blisko” w Sali Bankietowej Villi Aromat.

Większość środków pochodzi z licytacji cennych przedmiotów. Najwyższą cenę uzyskała koszulka meczowa Bayernu Monachium z autografem Roberta Lewandowskiego, który przekazał ją na rzecz Fundacji „Jesteśmy Blisko”. Podczas sobotniego wieczoru uzyskała ona kwotę 21 tysięcy złotych. Taką samą kwotę uzyskała rama okienna, która co roku trafia na licytację podczas włoszczowskiej kolacji.

Zebrane w ten sposób pieniądze, trafią na pomoc dla podopiecznych Fundacji, a w szczególności dla 14-letniej Mai z Włoszczowy. Dziewczynka, choć urodziła się zdrowa, w wyniku powikłań związanych z opryszczkowym zapaleniem opon mózgowych, nie chodzi, nie widzi i cierpi na szereg schorzeń neurologicznych. Kontakt z nią jest ograniczony. Świat poznaje jedynie poprzez dotyk. Kosztowna rehabilitacja jest konieczna, aby powstrzymać postęp choroby.

- To wspaniałe, że w ten szczególny wieczór byliśmy razem dla innych. Dla tych, którzy potrzebują ludzkiego i finansowego wsparcia. Po to właśnie, przed dekadą powstała nasza Fundacja. Cieszę się z rekordu. Choć liczby robią wrażenie, najważniejsze jest, że przekładają się na konkretną pomocpowiedziała Inicjatorka i Przewodnicząca Rady Fundacji „Jesteśmy Blisko” Małgorzata Wypychewicz.

Niezwykle symbolicznym momentem była licytacja obrazu namalowanego przez ośmioletniego Bartoszka, na którego rehabilitację zbierane były środku podczas trzech ostatnich edycji Kolacji Charytatywnej. Praca przedstawiająca tęczę oraz drzewo została wylicytowana za 6 tys. złotych. W ten sposób chłopiec wsparł tegoroczną akcję na rzecz Mai.

Tegoroczną Kolację Charytatywną wraz z licytacją oraz programem artystycznym można było oglądać na całym świecie za pośrednictwem telewizyjnej transmisji przeprowadzonej w internecie. – Cieszymy się, że w ten sposób mogliśmy połączyć się z naszymi Przyjaciółmi i Darczyńcami, którzy nie raz mieszkają daleko stąd. Niezależnie, czy na żywo, czy przed monitorem, byliśmy jedną, bardzo bliską społecznością – dodała Małgorzata Wypychewicz.
Fundacja „Jesteśmy Blisko” w przyszłym roku będzie obchodziła 10-lecie istnienia. Oprócz pomocy potrzebującym angażuje się ona w szereg działań związanych m.in. z profilaktyką zdrowotną, budowaniem społeczeństwa obywatelskiego oraz ekologią. Fundacja działa przy notowanej na warszawskiej giełdzie spółce ZPUE S.A., która wraz z Pracownikami wspiera ją finansowo i organizacyjne.

 

01

02

03

04

05

(ZPUE)


Dodatkowe informacje