Stacje z agregatami prądotwórczymi

ZPUE S.A. zajmuje się projektowaniem, prefabrykacją, dostawą, montażem i uruchomieniem układów awaryjnego zasilania bazując na obudowach betonowych lub metalowych własnej produkcji z wykorzystaniem agregatów prądotwórczych światowych producentów.
W zrealizowanych projektach ZPUE S.A. instalowało agregaty o mocy do 1800 kVA. W specjalistycznych zabudowach kontenerowych instalowana jest jednostka otwarta w prefabrykowanym kontenerze betonowym wraz z pełnym kompletem rozdzielnic SN i nN, transformatorami oraz układem SZR.
Stacje z agregatem przystosowane są do pracy w warunkach wewnętrznych lub zewnętrznych zgodnie z przeznaczeniem, w warunkach klimatycznych od -25°widzC do 40°C, przy wysokości instalowania do 1000 m n.p.m.
Zastosowanie prefabrykowanych obudów żelbetonowych umożliwia takie zaprojektowanie pomieszczeń, które pozwala na instalowanie dodatkowych zbiorników paliwa. Dzięki temu agregat może pracować ciągle nawet 24 h spełniając przy tym wymagania p.poż. oraz wymogi dotyczące emisji hałasu.
ZPUE S.A. realizuje zamówienia oparte o indywidualne wymagania dystrybutorów oraz inwestorów. Dokonanie właściwego wyboru agregatu to gwarancja niezawodnej pracy.

Rozmieszczenie urządzeń - przykładowe rozwiązania

MRw-bS 20/1000+400-2
MRw-bS 20/1000+400-2
1 Grubość ścian 120 mm - standard
Grubość ścian 90 mm - opcja
2 Żaluzje wentylacyjne IP 23D - standard, IP 43 - opcja
3 Drzwi pełne lub z żaluzjami wentylacyjnymi bez odporności p.poż. IP 23D - standard, IP 43 - opcja
4 Transformator
5 Rozdzielnica nN
5a Szafa AMI / Telemechanika / potrzeby własne
5b Bateria kondensatorów
6 Rozdzielnica SN
7 Pokrywa włazu kanału kablowego
8 Agregat prąotwórczy
Dodatkowe informacje