ZPUE jedyną firmą w Europie produkującą samoczynny napowietrzny wyłącznik próżniowy z funkcją „smart grid”

DSC 2402Autoreklozer - to innowacyjne urządzenie, stworzone przez konstruktorów z firmy ZPUE S.A. które bierze udział w „samonaprawie" sieci energetycznych średniego napięcia (SN). Żaden inny aparat, stosowany do tej pory, zamontowany w napowietrznej sieci SN nie daje możliwości samoczynnego reagowania na zakłócenia oraz wyłączania fragmentu linii, bez konieczności wyłączania ciągu linowego. Dzięki autoreklozerowi czasy lokalizacji uszkodzeń skrócą się do mniej niż 3 minut, usterki będą usuwane szybciej, a przerwy w dostawach prądu będą zdecydowanie krótsze.
Pierwszy wyłącznik napowietrzny tego typu został zamontowany 26 sierpnia w ramach automatyzacji sieci SN na obszarze działania jednej z polskich spółek dystyrybucyjnych. Inwestycja ma objąć w sumie trzydzieści montaży.
ZPUE S.A. jest jedyną Polską firmą, która posiada własne, nie importowane rozwiązanie tego typu. Innowacyjne urządzenie zostało opatentowane w Polsce. Spełnia najnowocześniejsze europejskie i światowe standardy (IEC, IEEE) zarówno w zakresie energetyki, jak i ochrony środowiska oraz wymogi stawiane przez inteligentne systemy elektroenergetyczne zwane „smart grid", które według specjalistów będą w najbliższych latach najsilniej rozwijającym się sektorem rynku energetycznego.

20150826 132605

 

DSC 2402

 

DSC 2417

 

DSC 2444

 

 

 


Dodatkowe informacje