Błyskawiczna produkcja stacji transformatycznych w ZPUE S.A.


Czołowy polski producent kontenerowych stacji transformatorowych – ZPUE S.A., otworzył kolejny wydział produkcyjny. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań stacje szybko trafią do klientów.

Błyskawiczna produkcja stacji transformatorowych w ZPUE S.A. we WłoszczowieFot. ZPUE S.A.

Koniec 2009 roku dla włoszczowskiej firmy ZPUE S.A. był szczególny. Do linii produkujących słupowe stacje transformatorowe, rozdzielnice nN i SN oraz rozłączniki SN, dołączyła linia najnowszej generacji, wytwarzająca typowe stacje kontenerowe. Dzięki niej firma jest w stanie wyprodukować 250 stacji miesięcznie, o 80 więcej niż do tej pory. Kompletowanie jednej stacji jest możliwe podczas jednej zmiany produkcyjnej, czyli w ciągu 8 godzin!
Doskonale zorganizowana logistyka to najmocniejszy punkt nowego wydziału. Dzięki temu firma oszczędza czas przeznaczony do tej pory na transport podzespołów. Wykorzystanie zespołu suwnic sterowanych drogą radiową pozwoliło na dodatkowe, zdecydowane skrócenie czasu montażu stacji.
- Optymalizacja produkcji i minimalizacja transportu operacyjnego to mocne punkty nowego wydziału – podkreśla Mariusz Synowiec, Dyrektor do spraw Techniczno – Produkcyjnych w ZPUE S.A.
Nowoczesna linia produkcyjna kontenerowych stacji transformatorowych we Włoszczowie zdecydowanie zwiększyła wydajność firmy i przyspieszyła dostawę produktów do odbiorców. Dzięki temu włoszczowski producent jest w stanie sprostać wysokim wymaganiom rynków zagranicznych, a także odbiorców krajowych. ZPUE S.A. zapewnia, że odbiór gotowej stacji jest możliwy już dwa tygodnie po złożeniu zamówienia.


Nasza strona korzysta z plików cookie. Korzystając z niej zgadzasz się na ich stosowanie oraz na przetwarzanie danych. Dodatkowe informacje