ZPUE w nurcie e-mobility

Na terenie Schiphol - międzynarodowego portu lotniczego w Amsterdamie działa stacja szybkiego ładowania floty elektrycznych taksówek obsługujących pasażerów największego portu lotniczego w Holandii.

Stacja z ZPUE zasila porty Tesli do ładowania elektrycznego na lotnisku w Amsterdamie

Na terenie Schiphol - międzynarodowego portu lotniczego w Amsterdamie działa stacja szybkiego ładowania floty elektrycznych taksówek obsługujących pasażerów największego portu lotniczego w Holandii. To kolejny- po udanych realizacjach w Polsce- obiekt z obszaru e-mobility zasilany przez urządzenia z ZPUE.

Dzięki superchargerom Tesli, które ładują samochody wielokrotnie szybciej niż w przypadku standardowych stacji, wspartych niezawodnym system zasilania z ZPUE zarówno taksówkarze jak i pasażerowie oszczędzają cenny czas, a infrastruktura lotniska, które obsługuje rocznie średnio 50 milionów osób zyskała na nowoczesności i funkcjonalności.

W ubiegłym roku Tesla Motors – amerykański producent samochodów elektrycznych i Orlen zbudowały w Polsce trzy stacje z portami do ładowania samochodów elektrycznych – w Kostomłotach koło Wrocławia, pod Katowicami i w Poznaniu. Wszystkie trzy obiekty wyposażone w multi-stanowiskowe superchargery Tesli są zasilane przez urządzenia ZPUE. Podobne mają powstać w okolicach Torunia, Rzeszowa oraz Białegostoku. Pierwsze stanowisko złożone z czterech superładowarek Tesli powstało na jednej ze stacji Orlenu pod Wrocławiem. Zamontowaliśmy tam stację transformatorową z rozdzielnicą średniego i niskiego napięcia, z transformatorem w specjalnym wykonaniu. Kolejna stacja ładowania znajduje się blisko zjazdu z autostrady A4, tuż przy stacji kolejowej Katowice- Zawodzie. W grudniu ubiegłego roku otwarto trzecią stację, która mieści się na terenie centrum City Park w Poznaniu.

 

tesla1

2


Nasza strona korzysta z plików cookie. Korzystając z niej zgadzasz się na ich stosowanie oraz na przetwarzanie danych. Dodatkowe informacje