Odkryj z nami świat innowacji

Premiera nowego produktu ZPUE, na którą serdecznie zapraszamy odbędzie się na Targach Bielskich ENERGETAB. Smart Power Station to doskonałe rozwiązanie dla rozwijającego się rynku e-mobility.

ZPUE na Energetab 2017

Rozwiązania ZPUE spełniają nie tylko dzisiejsze, ale jutrzejsze - przyszłe oczekiwania klientów. Jako firma z trzydziestoletnim doświadczeniem i ugruntowaną pozycją rynkową czujemy się odpowiedzialni za tworzenie nowych rozwiązań na miarę bieżących potrzeb naszych klientów. Chcemy by nasze produkty przyczyniały się do bezpieczniejszej i efektywniejszej dystrybucji energii.

Odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się rynku energii elektrycznej jest Smart Power Station (SPS). Premiera nowego produktu ZPUE, na którą serdecznie zapraszamy odbędzie się na Targach Bielskich ENERGETAB.

 

01

Czym jest Smart Power Station?

Inteligentny system składa się z kontenerowej stacji transformatorowej i magazynu energii. Jest przystosowany do współpracy z system elektroenergetycznym. W SPS możemy magazynować energię z OZE, a także z sieci, gdy jest ona tania. System samodzielnie zadecyduje, kiedy oddać zmagazynowaną energię, a kiedy korzystać z prądu z sieci tak, by uzyskać jak największe korzyści i co ważne, zapewnić bezpieczeństwo ciągłości dostaw energii.

Widok SPS "Smart Power Stations" ZPUE

Smart Power Station to doskonałe rozwiązanie dla rozwijającego się rynku e-mobility. Wraz ze wzrostem ilości pojazdów elektrycznych na naszych drogach pojawi się konieczność masowego ładowania ich baterii w tym samym czasie. Efektem może być rozchwianie systemu energetycznego. Użycie SPS, jako magazynu energii z funkcją ładowania wielu pojazdów, pozwoli na zminimalizowanie wystąpienia tego efektu. I nie mówimy tu tylko o autach osobowych, lecz w pierwszej kolejności o elektrycznych autobusach miejskich, które zużywają duże ilości energii i muszą być ładowane w krótkim czasie, dużą mocą. Pierwsze SPS-y pojawią się, zatem w centrach ekologicznych miast.

Widok stacji SPS "Smart Power Station" ZPUE

Funkcjonalność SPS nie kończy się w obszarze e-mobility. To doskonałe rozwiązanie dla biznesu gwarantujące ciągłość i jakość dostaw energii elektrycznej, z jednoczesnym obniżeniem jej ceny. Stacje mogą ze sobą współpracować. Wzrost ich ilości i rozpowszechnienie zjawiska wzajemnej komunikacji niewątpliwie zwiększą bezpieczeństwo całego systemu elektroenergetycznego.


Nasza strona korzysta z plików cookie. Korzystając z niej zgadzasz się na ich stosowanie oraz na przetwarzanie danych. Dodatkowe informacje