Co robimy

My nie tylko produkujemy – my kreujemy. Oferujemy rozwiązania dla energetyki tworząc nową jakość na rynku. Wyróżniamy się elastycznością i szybką reakcją na potrzeby klienta.

Działalność Grupy Kapitałowej ZPUE

Grupa Kapitałowa ZPUE skupia spółki działające w sektorze elektroenergetycznym.
W Europie jesteśmy postrzegani, jako dostawca kompleksowy i komplementarny. My nie tylko produkujemy – my kreujemy. Oferujemy rozwiązania dla energetyki tworząc nową jakość na rynku. Wyróżnia nas elastyczność, szybkość reagowania na potrzeby klienta, a także umiejętność adaptacji do nowych wyzwań i oczekiwań, jakie stawia przed nami dzisiejszy świat.
Ponad 2400 osób zatrudnionych w oddziałach firmy, fabrykach i biurach sprzedaży na terenie kraju i za granicą jest do Państwa dyspozycji.

Zapraszamy do współpracy.

Zakres dziłalności Grupy Kapitaowej ZPUE S.A.

Kluczowym asortymentem Grupy są stacje transformatorowe. Jesteśmy jedynym polskim producentem rozdzielnic i rozłączników średniego napięcia w izolacji SF6. W zakładzie w Katowicach wytwarzamy rozdzielnice średniego i niskiego napięcia pierwotnej dystrybucji: do GPZ-tów, dla elektrowni, przemysłu petrochemicznego, wydobywczego i hutnictwa. Produkowane są tutaj również obudowy do rozdzielnic i szaf sterowniczych, obudowy transformatorów, mostów szynowych niskiego i średniego napięcia, układów SZR oraz baterii kondensatorów do kompensacji mocy biernej.

Jesteśmy krajowym liderem w segmencie produkcji kontenerowych stacji transformatorowych. Obudowy tych stacji wykonywane są w naszym zakładzie we Włoszczowie z betonu lub aluminium.

Pozostałe produkowane przez Grupę wyroby to: słupowe stacje transformatorowe, aparatura łączeniowa średnich napięć, konstrukcje do budowy linii napowietrznych.

We Włoszczowie dysponujemy jedną z najnowocześniejszych w Europie linii do produkcji żerdzi wirowanych.

Firma zajmuję się również handlem urządzeniami i materiałami do budowy sieci i urządzeń elektroenergetycznych (transformatory oraz aparatura elektryczna). Uzupełnieniem oferty są produkty wytwarzane w Gliwicach, w tym:

  • obudowy termoutwardzalne;
  • złącza kablowe;
  • złącza pomiarowe;
  • szafy oświetlenia ulicznego;
  • rozdzielnice elektryczne;
  • złącza kablowe i oświetleniowe terenu;

Głównymi odbiorcami wyrobów ZPUE są zakłady energetyczne (dystrybutorzy energii), zakłady przemysłowe, obiekty użyteczności publicznej, wykonawcy robót elektrycznych, hurtownie urządzeń elektrycznych itp.

 

Nasza strona korzysta z plików cookie. Korzystając z niej zgadzasz się na ich stosowanie oraz na przetwarzanie danych. Dodatkowe informacje